BASHA NGA SHKODRA “NE EUROPË PA KRIMIN SHTETËROR”

269

KREU I PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA MESDITËN E SOTME ISHTE NË SHKODËR KU ZHVILLOI NJË TAKIM ME DYER TË MBYLLURA NË SELINË E PARTISË DEMOKRATIKE.

PAS PËRFUNDIMIT TË TAKIMIT VETEM PAK MINUTA MË PARË BASHA BËRI NJË DEKLARATË PËR MEDIAT KU THA SE PENGESA PËR TË SHKUAR NË EUROPË ËSHTË QEVERIA E LIDHUR ME KRIMIN .BASHA PERSIRITI

KËRKESAT E OPOZITËS SI DËRGIMIN PARA DREJTËSIS ATYRE QË VODHËN ZGJEDHJET DUKE BLERË VOTEN , QEVERI TRANZITORE PA RAMËN DHE ZGJEDHJE TË PARAKOHSHME