HYRJELAJMEAKTUALITET“Rama ik”/ Nisin protestat edhe në New York

“Rama ik”/ Nisin protestat edhe në New York

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron se protesta në moton “Rama ik”, kanë nisur edhe në Neë York.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se Protesta me moton “Rama ik” u mbajt dje para konsullates se narkoshtetit ne Neë York.

“Te dashur miq, dje mbasdite te rinj, ish te burgosur dhe te perndjekur politik dhe qytetare te tjere shqiptaro – amerikan protestuan para konsullates se narkoshtetit shqiptar ne Neë York ne mbeshtetje te protestave te medha te qytetareve ne Shqiperi kunder regjimit te kakistokracise ne Tirane.

Parulla “Rama ik” dhe “Zeri i Amerikes eshte Zeri i Lirise Jo Kazan”.

Miq, le te falenderojme me mirenjohje te thelle te gjitha ata vajza, djem, burra, gra per protesten dhe solidaritetin e tyre vellazeror me qytetaret e revoltuar ne Shqiperi dhe le te ftojme shqiptaret kudo qe jane te ndjekin shembullin e tyre. Sb”-shkruan Sali Berisha në postimin e tij.

TE TJERA

spot_img