Moti i keq/ Era e fortë përmbys dy trajler

691

Si pasojë e erës së fortë dy trajler jane përmbyeur gjate dites se sotme në aksin rrugor Lezhë-Milot.

Trajlerat jane përmbysur në vendin e quajtur Markatomaj si dhe aksin Lezhe-Milot ne afersi te fshatit Zejmen

Si pasojë e aksidentit njeri nga drejtuesit ka pësuar dëmtime të lehta dhe ka marrë mjekimin në spitalin e Lezhës. Ndërkaq policia iu bën thirrje drejtuesve që të lëvizin me kujdes në segmentin rrugor Lezhë-Fushë-Krujë.

Si pasojë e erës së fortë më herët në Milot u përmbys edhe një kamion, por fatmirësisht nuk kishte të lënduar.

Në këtë zonë moti i keq dhe erërat e forta kanë shkaktuar probleme dhe në furnizimin me energji pasi është dëmtuar nje pjese te rrjetit elektrik. NST i Rriles është jashtë funksioni.

Lexo edhe:   Dasmë vjeshtore: Muzikanti i njohur martohet me partneren 18 vite më të re