Kryemadhi: Jam e gatshme të futem në burg/ Qytetari bën komentin epik

348

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi mbrëmjen e djeshme në një emision televiziv se ajo ishte e gatshme të futej edhe në burg që të rikthehen 400 mijë shqipatrët e larguar nga Shqipëria.

Kjo deklaratë e Kryemadhit u komentua gjërësisht nga qytetarët në rrjetet sociale shumica e të cilëve ishin lumë akuzash ndaj saj dhe bashkëshortit të saj presidentit Ilir Meta.

Mirëpo komenti që ra më shumë në sy ishte ai që i drejtohej Kryemadhit që nëse do shkonte ajo në burg do të ktheheshin edhe Arbëreshët e Italisë.

“Po u fute ti në burg do të kthehen edhe Arbëreshët e Italisë”,-shkruan me ironi qytetari./CNA.al

Lexo edhe:   Propozoi uljen e pagave dhe pensioneve/ Beqaj “kryqëzon” mediat: Prodhuan fake news