Ndalohet autobuzi me protestues/ Reagon deputetja demokrate

Deputetja demokrate Lindita Metaliaj, ka njoftuar për ndalimin e një autobuzi me protestues në hyrje te Tiranës.

Sipas Metaliajt, policia ka ndaluar autobuzin e parë të nisur me protestues nga Lezha.

Në fotot e hedhura në rrjetet sociale nga Metaliaj, shihet një autobuz i ndaluar dhe policia që po komunikon me shoferin.

“Forcat e policisë ndalojnë protestuesit për tu bërë presion. “Askush dhe asgjë nuk i ndal dot” , shkruan ajo në rrjetet sociale.

Ndërkaq, PD ka njoftuar se 50 mijë protestues janë nisur nga qarqet drejt Tiranës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...