Momenti emocionues kur Dua Lipa fiton “Grammy” (VIDEO)

348

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, tashmë mban dy çmime Grammy.

Çmimin e parë e fitoi në kategorinë “Best Dance”, duke e marrë çmimin e parë “Grammy” në karrierë, për të vazhduar më vonë edhe më çmimin e dytë, atë në kategorinë “Artisti i ri më i mirë”.

Ky është çmimi i dytë “Grammy” në karrierën e këngëtares 23-vjeçare.

Në momentin që është thirrur emri i Dua Lipës, ajo është emocionuar pafund dhe ka filluar të qaj. Këtë moment ajo e përshkruan si një ëndërr të realizuar.

Po ju sjellim videon më poshtë për të dëgjuar fjalën e Duas me këtë rast. / KultPlus.com