Fotolajm/ Policia kap shqiptarët, shikoni ku ishin fshehur në kamion

412

Shqiptarët po largohen nga vendi dhe për ta nuk ka më rëndësi mënyra që atyre ofrohet për të ikur.

As paratë që ata shpennzojnë për të ikur.

Policia Spanjolle ka bërë të ditur sot një foto, ku 4 shqiptarë u gjetën në brendësi mjetit, duke tentuar të shkojnë ilegalisht në Irlandë.

Sipas Gardës Civile, shqiptarët ishin fshehur midis paletave të drurit, brenda një kamioni që ishte parkuar në treget.

Kontrolli i kamionit u bë në Santander, kur policia pas një kontrolli me elektrik dore, i gjeti të fshehur në thellësi të ngarkesës.

Mediat spanjolle thonë se është rritur ndjeshëm numri i shqiptarëve që përpiqen të kalojnë ilegalisht në pjesën britanike.