Horoskopi për ditën e shtunë, ja parashikimet

413

Horoskopi i ditës së shtunë, 2 Shkurt 2019:

Dashi- 21.03-20.04

Nëse e angazhoni gjithë energjinë në punë, do ta dëmtoni jetën private. Është e pamundshme të jeni të suksesshëm pa neglizhuar familjen. Nëse jeni beqar, mos insistoni që jeni shumë të zënë për romancë. Dikush që vlerëson guximin e humorin tuaj dëshiron të lidhet me ju. Nëse i refuzoni do të jetë arsye serioze për pendim. Pajtohuni të shkoni në një takim. Jeni në lidhje? Lëreni një ditë të javës për gjëra private.

Demi- 21.04-20.05

Rezistoni idesë t’i përqeshni besimet e një personi. Dikush që ka ide të çuditshme meriton të trajtohet me dinjitet. Nëse bëni shaka me ta vetëm sa do t’ju kthehet me të keq. Njerëzit e sjellshëm do të kthehen kundër jush. Trajtojeni këtë situatë si mundësi për të treguar zemërgjerësinë tuaj. Mirësia që keni do të shtrojë rrugë për miqësi të reja. Ata që kanë gjykime kanë çfarë të mësojnë të tjerët.

Binjakët- 21.05-20.06

Problemet me sigurimet shëndetësore të një partneri, taksat apo trashëgiminë do t’ua marrin shumë energjinë. Kur përballeni me kaos burokratik, është më së miri të ngadalësoni pak veten. Caktojeni një qëllim të vogël, por të menaxhueshëm për çdo ditë. Pasi të kaloni pak disa gjëra nga lista që duhet t’i bëni, do të mundë të pushoni, relaksoheni e shijoni jetën. Kur mbani qëndrim pozitiv është më lehtë të arrini fitore.

Gaforrja- 21.06-20.07

Do të krijoni precedent të rrezikshëm nëse e lejoni dikë t’ju shkelë. Është vështirë për personat zemërgjerë si ju, të merren me fjalët e këqija të këtij personi. Nuk e kuptoni motivimin e tyre. Në vend se të obsesionoheni për atë se përse sjellja e tyre është aq e keqe, mësoni të mbroni veten. Kurdo që dikush përpiqet t’ju mundojë, shikoni drejt në sy dhe thoni të ndalojë. Nëse insistojnë, kritikoni sjelljen e keqe të tyre në ndonjë forum publik.

Luani- 21.07-20.08

Nëse do të shijoni sigurinë në punë, duhet të përmirësoni raportet tuaja me kolegët. Rezistoni idesë t’i trajtoni njerëzit pa respekt, edhe nëse ju ofendojnë. Fjalët dhe sjellja e papërshtatshme duhet të raportohet në burimet njerëzore apo pronarët e kompanive. Puna juaj është të jeni produktivë dhe bashkëpunues. Toleranca do të shtrojë rrugë për promovim. Edhe punën do t’ua bëjë më të këndshme.

Virgjëresha- 21.08-20.09

Nuk është koha të luani. Megjithëse jeni lodhur nga rutina e vjetër, ka shumë mësime që duhet t’i mësoni nga ky regjim. Përmbajuni. Kurdo që energjia juaj nis të bjerë, duhet të takoheni me një mik që ju bën të qeshni. Ky raport i dashur me të mund të kthehet edhe në romancë, nëse jeni kaq të lidhur me të. Keni të dashur? Është mirë të riktheheni në ditët e hershme të lidhjes.

Peshorja- 21.09-20.10

Kujtimet e këqija do të zvogëlojnë përparimin tuaj. Mos e bindni veten që nuk jeni mjaftueshëm të talentuar për të realizuar ëndrrat tuaja. Tregojini anës suaj kritike se më nuk do të merreni me negativitet. Rrethojeni veten me persona optimistë. Në fillim do të hasni në qëndrime të paepura e naive. Keni durim. Sa më shumë kohë që kaloni më njerëz aq më lehtë do të jetë të krijoni qasje pozitive. Pengesat që keni pasur dikur do të zhduken.

Akrepi- 21.10-20.11

Një individ agresiv do të kërkojë privilegje speciale. Përgatituni të sfidoni dikë që nuk sillet si duhet. Derisa të tjerët s’kanë guxim, ju do të kërkoni drejtësi. Mos u befasoni kur të fitoni famë dhe vëmendje me qëndrimin e guximshëm. Kohëve të fundit, ka njerëz që kanë ngacmuar të tjerët dhe viktimat do të ndihen mirë kur t’i mbroni. Kur një person si ju ua mbron të drejtat do të krijoni dëshmi se duhet besuar në humanitet.

Shigjetari- 21.11-20.12

Një konflikt për paratë nuk ia vlen fare. Përgatituni të largoheni nga kjo sfidë edhe nëse do të humbni fonde që janë me të drejtë tuajat. Universi po ju teston. Nëse dëshmoni se keni besim në të do të mund të arrini fitore në fund. Do të fitoni pasuri që është krejtësisht e juaja. Është mirë të angazhoheni vetë që të krijoni kushte më të mira.

Bricjapi- 21.12-20.01

Është gabim të ushtroni pushtet mbi partnerin apo një mik të ngushtë. Ky është impulsi për të dominuar mbi të tjerët, e sidomos mbi ata që janë të veçantë për ju. Kur duhet të zgjidhni ndërmjet të qenit të mirë dhe të qenit të drejtë, ju e zgjidhni të fundit. U është kërkuar të bëni sakrificë personale për hir të personave të dashur? Eksplorojeni zemrën tuaj.

Ujori- 21.01-20.02

Një armik i fshehtë po ju shkakton telashe. Keni kujdes kur bëhet fjalë për t’ju besuar kolegëve. Dikush që e dëshiron punën tuaj do të përhapë detaje nga jeta private, edhe jashtë zyrës. Kjo është më e pakta që ju duhet. Asnjëherë nuk keni qenë shumë diskret dhe preferoni ta trajtoni jetën tuaj si libër të hapur. Derisa ky qëndrim është inkurajues, do të mund të keni telashe me persona manipulues.

Peshqit- 21.02-20.03

Sjellja egoiste do të ndikojë keq në një miqësi. Në vend se të mendoni për mënyrat tuaja, gjeni mënyra për t’i shërbyer dikujt që gjithmonë ka qenë i mirë me ju. Ndihma që ofroni mund të jetë shumë e thjeshtë, duke gatuar për të për disa javë.

Nuk ka rëndësi se çfarë forme merr ndihma juaj. E rëndësishme është të tregoni besnikëri tek personat e dashur. Puna juaj mund të pres për më vonë.