Gazetari kroat e bën shqiponjën në Prishtinë: Më mirë një ditë në Kosovë, se 1 mijë në Serbi

Gazetari dhe prezantuesi i njohur kroat, Velimir Bujanec, duke se e ka shijuar jashtëzakonisht shumë vizitën e tij në Kosovë.

Në disa fotografi që ka publikuar në profilin e tij zyrtar në ‘facebook’, ai shihet para shtatore së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut në Prishtinë, teksa bën shqiponjën dy krenare.

“Më mirë një ditë në Kosovë, sesa 1000 mijë në Serbi”, ka shkruar gazetari kroat Bujanec, raporton Gazeta Express.

Ai gjatë vizitës së tij në Kosovë, ka vizituar edhe qytetin historik të Prizrenit, ndërsa ka publikuar fotografi ku në sfond shihen figurat historike të kombit shqiptarë, si Ismail Qemali e Isa Boletini.

Bujanec është 45 vjeçar, dhe që nga viti 2010 është redaktor i emisionit “Bujica”, i cili transmetohet në disa kanale televizive.

Përveç gazetar, ai ka qenë i ndërlidhur edhe me politikën. Ai ishte pjesë e partisë ‘Unioni Demokratik i Kroacisë’, parti që sot udhëhiqet nga presidenti kroat, Andrej Plenkoviç.

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në emisionin “Ballkan” në Abc të gazetares Linda Karadaku, amanetet e heroit tonë, i cili luftoi...

Zi në familjen e Getoar Selimit, reperi humb personin e afërt

Sot është një ditë e trishtë për familjen e reperit Getoar Selimi.   Halla e reperit është ndarë nga jeta. Lajmin e hidhur e ka bërë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...