Nuk kemi shpëtuar akoma nga acari, ja kur pritet të ulen sërish temperaturat

Edhe pse prej disa ditësh tashmë nuk e kemi ndjerë aq shumë acarin që kishte pushtuar vendin në dhjetor, i ftohti pritet të kthehet sërish.

Sipas MeteoAlb, ditët e fundit të janarit do të vijojnë me reshje shiu dhe dëbore në zonat malore mbi 700 metra nga niveli i detit.

Ndërsa, temperaturat do të jenë tipike të dimrit për pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar Verilindjen.

Sa i përket muajit shkurt, sipas MeteoAlb do të kemi prezencë të shpeshtë të reshjeve dhe pritet gjithashtu një hyrje e masave ajrore polare nga mesi i muajit.

Edhe pse i ftohti rikthehet, pritet që në tërësi muaji shkurt të sjellë temperatura më të larta se vlerat normale mujore.

Gruaja sulmohet nga një qen rrugësh, niset me urgjencë në gjendje të rend drejt Tiranës

Një grua është kafshuar nga një qen rrugësh në lagjen Palorto në Gjirokastër. Sipas burimeve, e dëmtuara është 47-vjeçarja Vali.D, e cila ka marrë...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½ filxhan vaj ulliri i lehtë ½ filxhan gjalpë I tretur 400 – 500 gram stika të grira...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...