Pikë turistike dhe pa qendër shëndetësore (foto)

Kjo qendër shëndetësore vazhdon të jetë e mbyllur për të gjithë banorët që kanë nevojë për ndihmë parësore shëndetësore për shkak të punimeve që kanë nisur të bëhen por që janë lënë në mes.

Në kushte të tilla, pjesa më e madhe e tyre drejtohen në qendrën më të afërt shëndetësorE në qytetin e Shkodrës.

Situata paraqitet edhe më e rënduar në trotuarin e qendrës shëndetësore nr.1. Kuti medikamentesh, mbeturina urbane dhe shumë inerte të tjera kanë prishur pamjen e qendrës së Shirokës.

Mbeturinat e depozituara në këtë pjesë të rrugës mund të shkaktojnë dëme në shëndetin dhe jetën e njerëzve nëpërmjet krijimit të nxitësve të sëmundjeve.

Në pamje të parë, kjo ndërtesë nuk i ngjan aspak një qendre shëndetësore. E projektuar për të ofruar ndihmën e parë shëndetësore, dhe me të gjitha standartet, sot ndodh e kundërta.

Ka të paktën një muaj që punimet janë ndërprerë për arsye që nuk dihen dhe tashmë mbetet e paqartë se kur do të rifillojnë sërish.

Aksident i rëndë në Itali, çifti shqiptar në gjendje kritike për jetën

Një tjetër aksident i rëndë ku përfshihen shqiptarë kë ndodhur në Itali.   Një çift shqiptarësh ndodhen në gjendje kritike pas një aksidenti të frikshëm të...

Rozë Dua Lipa mori pasaportë shqiptare, Blendi Salaj: E mori edhe iku në Angli, si kanë ikur 12 mijë veta këtë vit

Gazetari Blendi Salaj, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar në lidhje me pajisjen e Dua Lipës me pasaportë shqiptare, i cili shkruan të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...