U mbush Atdheu kurva e shefa analfabetë!

” Modernizim’’

E mjera kohë i mjeri nder
S’ju ha më dot asnjë Pazar
Në mes të sheshit një mushkë pjell
Ndonese kastruar jan’ kal’ e gomar…

Fiton konkursin një far’ e dreqtë
Mjafton e veshur te jet me stil
Dhe sa për punë e gjen një shef
Pas ndonjë darke nëpër kandile…

U mbush Atdheu kryq e tërthor
Kurva e shefa analfabete
Dhe një mëngjes n’u zgjofshim vonë
Do dalim sheshit të gjithë pa brekë…

Lebit Murtishi

Tre vite kanë kaluar nga tërmeti 26 nëntorit/ Rrëqeth Luljeta Bozdo me rrëfimin

Shënohet 3 vjetori i tërmetit i 26 nëntorit:   Luljeta Bozdo në një intervistë në Ora News me gazetaren Siklajda Shorja u kthye pas në kohë...

Plas keq sherri në Top Channel, debati mes Salsano Rrapit dhe Arditit: Të kam parë e di çfarë skuthi je

Me debate të ashpra është shoqëruar spektakli i mbrëmshëm në Dancing With The Stars. Protagonistë të debatit janë bërë aktori i njohur i Portokallisë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME