FOTO LAJM: Duke ngrënë e duke pirë për të rrëzuar Ramën

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur mbrëmjen e 19 janarit 2019, se 16 Shkurti do të jetë edhe dita e nisjes së protestave të mëdha opozitare, për të rrëzuar Edi Ramën.

Pas këtij vendimi sekretarë dhe anëtarë të kryesisë së PD –së, kanë zbritur në bazë, me pretendimin se po organizohen për protestën e madhe të 16 shkurtit.

Në fakt ata janë organizuar, por në një tjetër mënyrë, në një formë mjaft të veçantë, duke ngrënë e duke pirë.

Në foton e mëposhtme shihet me fakte se sa dhe si po organizohen dhe mobilizohen për të rrëzuar Ramën.

“Për koordinim dhe përgatitje të protestës mbarëpopullore për largimin e Sulltanatit Edvinian”, me këtë moto shoqërohet fotoja, ku shihen të mbledhur rreth një tryeze eksponentë të PD –së, duke ngrënë e duke pirë.

Xhelal Mziu, kryetar i Bashkisë së Kamzës, Enno Bozdo që u zgjodh anëtar kryesie, Arben Ristani i cili u zgjodh Kryetar i Komisionit të Apelimit, Ivi Kaso që u zgjodh Sekretar për Çështjet Zgjedhore dhe Bardh Kadilli,

sekretar i dështuar që u zgjodh anëtar kryesie, janë mbledhur nën moton “Qendra zbret në Bazë”, dukë ngrënë e duke pirë, për të rrëzuar Ramën, shkruan Citynews.

Kjo është mënyra që kanë gjetur për të rrëzuar Qeverinë Rama, ndërsa Lulin duket se gënjejnë se kanë takuar elektoratin, duke u bërë tapë rrugëve.

Në këtë mënyrë pretendojnë se do të fitojnë dhe do të largojnë Edi Ramën nga pushteti.

Të sëmurë dhe në kushte të vështira, kjo familje shqiptare ka nevojë për ndihmë

Një apel për ndihmë ka mbërritur në redaksinë e ”Gazetës Korrekte”. Në këto ditë festash një familje shqiptare ka nevojë për ndihmën e të...

Qumeshtor me miell. Receta origjinale qe duhet ta provoni me patjeter kete te diele

Qumeshtor. (Receta nga Elva)   Perberesit: 1- 1/2 kg qumesht 300 gr miell 300 gr sheqer 100 gr gjalp 4 kokrra veze ( mundesisht veze fshati)   Pergatitja: Ne nje tenxhere te madhe nxehim...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME