M.MADHE, AKUZA BASHKISË PËR NDIHMËN EKONOMIKE

Ndihma ekonomike është kthyer në një çështje në mbledhjen e këshillit bashkiak të Malësisë së Madhe.

Këshilltarët e opozitës akuzojnë se familje që janë me PD janë përjashtuar politikisht nga skema e ndihmës ekonomike

duke e cilësuar diçka absurde ndërsa vazhdojnë akuzat se listat e ndihmës ekonomike janë fryrë këto muajt e fundit për t’u shfrytëzuar për fushatën elektorale të këtij viti.

Administrata e bashkisë Malësi e Madhe pretendon se familjet që përfitojnë ndihmë ekonomike atje nuk kanë një dallim politik apo dallime të tjera dhe se në çdo rast janë zbatuar kriteret ligjore.

Akuzat për bashkinë Malësi e Madhe për një padrejtësi në dhënien e ndihmës ekonomike apo edhe për fryrje fiktive të listave vetëm për t’u

përdorur në fushatën elektorale kanë qenë edhe më përpara nga anëtarë të këshillit bashkiak të Malësisë së Madhe por deri më tani në ato lista asgjë nuk ndryshuar pavarësisht kërkesave për verifikime.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...