SHKODËR, KISHA: INDIFERENTIZMI ËSHTË SHKATËRRIM

Kisha Ortodokse në Shkodër ka mirëpritur takimin e dytë të Javës së Lutjes për Bashkimin e të krishterëve.

Pas kishës françeskane, kësaj here të krishterët u mblodhën tek kisha ortodokse. Gjatë fjalës së tij famullitari i kishës ortodokse në Shkodër At Nikolla Petani tha se indifirentizmi është shkatërrimi i kishës dhe i çdo besimtari.

Tema e Javës së Lutjes për Bashkimin e të Krishterëve është që të jemi më të drejtë. Arqipeshkëvi i dioqezës Shkodër-Pult Angelo Massafra tha se edhe Shqipëria ka nevojë që të jetë më e drejtë.

Java e Lutjes për Bashkimin e të Krishterëve mbahet prej më shumë se një shekulli në të gjithë botën dhe synon përfarimin dhe pranimin e njëri-tjetrit duke lënë pas pakënaqësitë apo ndasitë që mund të lindin për çështje të ndryshme

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...