SHKODËR, KISHA: INDIFERENTIZMI ËSHTË SHKATËRRIM

Kisha Ortodokse në Shkodër ka mirëpritur takimin e dytë të Javës së Lutjes për Bashkimin e të krishterëve.

Pas kishës françeskane, kësaj here të krishterët u mblodhën tek kisha ortodokse. Gjatë fjalës së tij famullitari i kishës ortodokse në Shkodër At Nikolla Petani tha se indifirentizmi është shkatërrimi i kishës dhe i çdo besimtari.

Tema e Javës së Lutjes për Bashkimin e të Krishterëve është që të jemi më të drejtë. Arqipeshkëvi i dioqezës Shkodër-Pult Angelo Massafra tha se edhe Shqipëria ka nevojë që të jetë më e drejtë.

Java e Lutjes për Bashkimin e të Krishterëve mbahet prej më shumë se një shekulli në të gjithë botën dhe synon përfarimin dhe pranimin e njëri-tjetrit duke lënë pas pakënaqësitë apo ndasitë që mund të lindin për çështje të ndryshme

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...