ULJA E TEMPERATURAVE, SHTOHEN TË SËMURËT ME ZEMËR

Ulja e temperaturave ditët e fundit shoqëruar me reshje bore ka shënuar një fluks vizitash të qytetarëve që vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare.

Të sëmurët me zemër janë më të mundshmit për të cilët temperaturat e ulëta ndikojnë negativisht dhe gjendja e tyre mund të rëndohet deri në goditje fatale.

Sipas shefit të repartit të kardiologjisë në spitalin rajonal të Shkodrës Edi Smajlaj i ftohti shton simptomat tek personat që vuajnë nga sëmundjet e zemrës.

Mjeku Smajlaj jep edhe keshillat e tij per çdo te semure te prekur nga semundjet e zemres ku një ndër to është shmangia e konsumit të alkoolit dhe duhanit.

Për personat që vuajnë nga zemra, mjeku Smajlaj bën të ditur se ata duhet të bëjnë konsulta të here pas hershme, pasi mund të kenë nevojë për rregullim të mjekimit.

Moti i ftohtë i diteve te fundit ka bere qe rastet e paraqitjes ne spitale te shtohen ndjeshem, per kete keshilla e mjekeve per te gjithe eshte qe te evitojnë daljet sidomos ne oret e para te mengjesit.

U përplas teksa po kalonte vijat e bardha, këngëtarja tregon tmerrin: Më është thyer brinja(Foto)

Këngëtarja e muzikës popullore, Vjollca Haxhiu ka folur për aksidentin që i ndodhi në Tiranë teksa po kalonte vijat e bardha. Ajo tregon se...

I vdes gruaja 8-muajshe shtatzënë në një aksident të rëndë, djali akuzon babain: Ti ia more jeten, kujtove

Aks identi i rëndë që ka ndodhur në 21 Gusht të vitit të kaluar në aksin Levan-Fier ka përfshirë 3 automjete.   Si pasojë ka mbetur...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...