M.MADHE, SHEFI I EMERGJENCAVE: SITUATA NËN KONTROLL

Situata nga bora në bashkinë e Malësisë së Madhe sipas shefit të emergjencave civile të bashkisë Qerim Hysaj është nën kontroll dhe po merren masa për hapjen e të gjitha rrugëve.

Hysaj thotë se emergjencat kanë qenë ato shëndetësore dhe janë përballuar me sukses.

Vetëm fshatrat Nikç-Vukël të njësisë Kelmend janë të izoluaradhe kalimi i banorëve bëhet nga ana e Plavës dhe Gucisë në Malin e Zi për shkak se nuk mund të vijnë drejt Shkodrës.

Sipas bashkisë Malësi e Madhe pritet që në ditët në vijim situata nga bora në qytetin e Koplikut dhe fshatrat e njësive administrative të përmirësohet.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...