BORA NË SHKODËR, MBLIDHET SHTABI I EMERGJENCAVE

Prefekti i Qarkut Shkoder Çesk Millja mbledh shtabin e emergjencave civile.

Ne kete mbledhje iskutohet per situaten e krijuar nga reshjet e debores qe kane perfshire Shkodren dy ditet e fundit.

Pellumb Dani Shef i Emergjencave Civile: Po merren masa per menaxhimin e situates se izolimit nga debora.Problem jane Leqet e Hotit per shkak te trashesise se bores ndersa ne zonat malore nuk funksionojne shkollat.Ne disa fshatra te Pukes eshte pezulluar mesimi.

Prefekti Çesk Millja: Ne qytet ka veshtiresi ne levizje,Strukturat respektive duhet te marrin masa.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...