Aktori i madh Robert Ndrenika feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush

“Artisti i Popullit” dhe mjeshtri i kinematografisë shqiptare, Robert Ndrenika feston sot 77-vjetorin e lindjes.

Ndrenika është vlerësuar me titullin e lartë “Nderi i Kombit” dhe është shembulli i gjallë i “përjetësisë” për kolegët dhe studentët e arteve.

Gjigandi i skenës është një artist që i luan të gjithë zhanret, si komedinë, dramën, por edhe filmin dhe ekranin. Redaksia e Shkoder.info i uron edhe 77 te tjera!

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...