RESHJET E BORËS, FURGONI I MALLRAVE PËRMBYSET NË KANAL

Nje automjet ka dale nga rruga ne aksin Lezhe Shkoder si pasoje e ngricave te krijuara ne rruge ku fatmiresisht ka qene pa pasoja.

Autostrada Lezhe Shkoder u kthye ne nje piste patinazhi si pasoje e akullit nga renja e debores gjate nates. Levizja per drejtuesit e mjeteve u veshtiresua ku jo ne pak raste jane paraqitur edhe probleme.

Prefektura e Lezhes nga ana e saj bene me dije se situata nuk paraqet probleme por realiteti ne terre eshte krejt ndryshe.

Firma e kontraktuar per mirembajtjen dhe pastrimin e rruges akoma nuk eshte pare ne terren duke krijuar keshtu nje rreZik te madh per te gjithe perdoruesit e aksit rrugor Lezhe Shkoder.

Nga reshjet e bores ne Mirdite ka patur bllokim te rrugeve ne fshatrat Fan, Orosh dhe Selite, ne keto zona eshte pezulluar edhe procesi mesimore si pasoje e bores dhe temperaturave te ulta.

Edhe rruga e kombit paraqet veshtiresi ku keshillohen drejtuesit e automjeteve qe te levizin me zinxhir per te shmangur keshtu aksidentet.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...