Një gjethe e vetme e kësaj bime SHERON prostatën dhe ELEMINON diabetin!

Shkencëtarët kanë zbuluar se gjethet e hithrave mund të shërojnë prostatën dhe të trajtojnë gjithashtu diabetin.

Edhe pse jo shumë njerëz janë të vetëdijshëm për këtë, gjethet e hithrave kanë pasuri të shumta medicinale dhe mund të trajtojnë një sërë sëmundjesh të tilla si prsh diabeti.

Medikamente te ndryshme që përdorim kundër alergjive nuk bëjmë asgjë më shumë pervecse trajtimit te simptomave –

ata kurrë nuk kanë qenë në gjendje të zgjidhin problemin themelor për alergjine.Per fat te mire na vijne ne ndihme gjethet e hithrave pa asnje efekt anesor.

Çaj hithres

Për të përgatitur çaj hithre, shtoni një lugë gjelle gjethe hithrash në një gotë me ujë të nxehtë, pastaj mbuloni kupën dhe lëreni për 5 minuta para se ta shtypni atë. Pini disa gota çaj hithre çdo ditë ose shtoni hithër në ushqimet tuaja dhe sallata në mënyrë që të përfitoni nga kjo bime.

Gjethet e hithrave gjithashtu mund të perdoren per demtime të lëkurës, djegieve dhe problemeve të ndryshme të saj. Këtu janë disa nga përfitimet kryesore të hithrave:

Pastron gja.kun

Lufton bakteret

Trajton simptomat e reumatizmit dhe përdhesit

Nxit prodhimin e qumështit

Lufton infeksionet e veshkave dhe traktit urinar

Përmirëson qarkullimin e gja.kut

Eliminon mukusin e grumbulluar në mushkëri

Lufton hemorroidet

Trajton anemine

Lufton zbokthin dhe renien e flokëve

Rregullon nivelet e sheqerit në gja.k

Forcon flokët dhe thonjtë tuaj

Përmirëson shëndetin dhe funksionin e veshkave.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...