Rama: Gruaja më bëri me shtëpi, se të ishte për mua…

Kryeministri Edi Rama ka folur për shtëpinë e tij në Surrel në emisionin “Xing me Ermali”.

Gjatë intervistës Ermali i ka drejtuar një pyetje kryeministrit Edi Rama:

Nga këto foto dukesh sikur je në pikë të hallit, shihe si magazinë ngjan, sikur je për ndihmë sociale. T’i themi Veliajt të të japë ndonjë kredi të butë?

Ja përgjigja e kryeministrit:

“Bunkeri i parë ai i madhi, unë në një moment kur të kem kohë, kur të tërhiqem nga kjo punë, aty do merrem me art me krijimtari. Se tani punoj në një oxhak. Më paraqite tani sikur jam vërtet për strehim social.

Një shtëpi që u bë falë gruas, se po mos ishte ajo s’bëhej shtëpia. Unë kam jetu me teorinë që vijmë vetëm e ikim vetëm nga kjo jetë. Po kur martohet njeriu mblidhet dhe ishte merita e Lindës që u bëra me shtëpi”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...