Historia frymëzuese e çiftit shqiptar që jeton në karrige me rrota, ‘Zoti do të na bekojë me një fëmijë’

Ky çift na jep shpresë dhe motivim në këtë fillimit, duke treguar se ëndrrat mund të bëhen realitet. Zenepja dhe Gëzimi janë një çift i veçantë, që pavarësisht se humbën aftësinë për të ecur, kjo nuk i ndaloi që të këmbëngulnin për të bërë realitet dëshirën e tyre më të madhe: Të bëhen prindër.

Çifti hap siparin për emisionin “Njerëz të padukshëm”, të moderuar nga Anjeza maja.

Arsyeja pse të dy ndodhen në karrige me rrota janë të ndryshme: Zenepja pësoi aksident me motor rrugës për të marrë fustanin e nusërisë, kur ishte 27 vjeçe.

Ndërsa Gëzimi pësoi aksident ruggës për në Greqi, kur ishte vetëm 19 vjeç.

Por gjithçka ndryshoi për të dy në pranverën e vitit 2009, kur ata njohën njëri-tjetrin. Ndërsa tashmë ëndrra e tyre më e madhe do të bëhet realitet, pasi Zenepja është në muajin e tetë të shtatzënisë dhe të dy presin të bëhen prindër të një vajze.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...