Shqiptarët ‘pushtojnë’ edhe Italinë, foshnja e parë e lindur sivjet është shqiptar në Parma

Foshnja e parë e vitit 2019 që ka lindur në Parma të Italisë është shqiptar.

Vogëlushi, i cili do të quhet Noel, një zgjedhje kjo e prindërve Mirela dhe Zamir Haxhiaj, lindi në orën 02.07 minuta të 1 janarit, dhe peshon 3.550 gram.

Ai është gjendje të mirë shëndetësore dhe shënon, foshnjen e parë të lindur në Itali.

Lindja e Noelit u shoqërua me shumë urime nga stafi mjekësor, të afërmit e familjes.

Ndërsa mediat lokale shkruajnë se të pestë foshnjat e ardhura në jetë në këtë maternitet orët e para të 2019, janë të gjinisë mashkullore

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...