Një shtet i çmendur pas lotarisë që të bën milioner brenda natës

Çdo vit, në vigjiljen e Vitit të Ri, mijëra njerëz në Stamboll vërshojnë për të provuar fatin e tyre me lotarinë e famshme “Nimet Abla”, të joshur nga premtimi i shndërrimit brenda natës në milioner.

Për 90 vjet, kjo lotari ka tërhequr një numër të madh turqish, të tërhequr nga shpresa, por edhe fakti që organizatorët e saj kanë arritur të krijojnë bindjen se ofrojnë shanset më të mira për të fituar.

Ata vazhdojnë t’i blejnë biletat edhe nëse përpjekjet kanë rezultuar të pasuksseshme

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...