Ndryshime ne qeveri: Ikin 8 ministra, ja kush i zëvendëson. Erjon Braçe bëhet zv/kryeministër

Kryeministri Rama prezanton ndryshimet ne qeveri

“Ju ftoj që edhe ndryshimin e qeverisë ta shikoni si pjesë e reflektimit dhe kapërcimit të domosdoshëm për ta kthyer këtë mandat në mandatin e rezultateve që do e cojnë në fitoren e mandatit të tretë. Studentët na kanë treguar si do të jetë rruga për të fituar mandatin e tretë. Nuk diskutohet ministrat që do të largohen sot kanë një rol tejet pozitiv. Gjithë ata që kanë 5 vite në kabinet do i lënë vendin të tjerëve. Do bëj falenderim të posacëm duke u thënë që për rezultet e secilit do të mbaja jë fjalë më vete.

Iken Lindita Nikolla Besa Shahini do e zëvendësojë. Ka kapacitetet te coje perpara dhe te rrise kapacitete e punes se MAS.

Iken Arben Ahmetaj, Anila Denaj do e zevendesoje

Ikën Ditmir Bushati. Do e zevendesoje Genc Cakaj. Është koha që Ditmir ti përkushtohet Shkodrës,

Genc Cakaj

Iken dhe Damian Gjiknuri. Do e zevendesoje Belinda Balluku. Gjiknuri do jete udheheqes ne qarkun e Vlores.

Iken Niko Peleshi, e zevendeson Bleci Cuci. Peleshi do jete udheheqes ne qarkun e Vlores.

Iken Mirela Kumbaro e zevendëson Elva Margariti

Ikën Sonila Qato.. e zëvendëson Eduard Shalsi

Elisa Spiropali emerohet ministre për Marrëdhënien me Parlamentin

Erjon Braçe zëvendës kryeministri i ri i qeverisë

Ministrja e Drejtesise

Ikën dhe Senida Mesi

Edi Rama: Ogerta Manastirliu e di shume mire cfare duhet ne 6 muajt e ardhshem. Blendi Klosi afat deri ne fund te qershorit, di afatin dhe detyren qe ka .

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...