Nuk dinë të ndalen studentët, ja surpriza për nesër para Kryeministrisë

Rezistenca studentore vijon ndonëse është një periudhë festash.

Studentët, të cilët janë të vendosur në plotësimin e kërkesave të tyre nga Kryeministri Edi Rama dhe Ministria e Arsimit, paralajmërojnë një tjetër zhvillim për ditën e nesërme.

Duke nisur nga ora 10:00 deri në orën 16:00, ata do të paraqesin para Kryeministrisë një ekspozitë me meme dhe pankarta.

Ata e kanë quajtur ekspotizën e tyre “Pak art me pankart”.

Kujtojmë se studentët kanë paralajmëruar një rikthim masiv në rrugë pas festave të fundvitit, ndërsa një tjetër protestë është paralajmëruar për tu mbajtur më 28-29-30 dhjetor, me organizator “njeriun meme” Genc Sejko.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...