Fansat e braktisin! Ngjarja në Ish-Blllok lë pasoja të rënda për Elvana Gjatën

350

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata ka filluar të humbasë shumë nga audienca e saj që pasi u përfol se ishte ‘molla e sherrit’, për ngjarjen e ndodhur në zonën e Ish-Bllokut më datë 4 tetor.

Madje kjo gjë vihet re edhe në profilin e Instagramit të këngëtares. Shumë nga fansat kanë ndaluar së ndjekuri yllin shqiptar në rrjetet sociale dhe kjo tregon se ata nuk duan më të jenë të informuar për përditshmërinë e Elvanës, pavarsisht se kjo e fundit nuk ka qenë më aktive që pas ndodhjes së kri.mit.

Zakonisht numri i fansave vjen duke u rritur mirepo e kunderta ka ndodhur me profilin e kengetares, Nga 1.2 milion fansa që ka patur, tashmë Elvana Gjata ndiqet vetëm nga 1.1 milion persona, dhe rrjedhimisht më shumë se 100 mijë fansa kanë ‘hequr dorë’ prej saj.