MASAFRA :FESTA E KRSHTLINDJES ESHTE FESTA E SE MIRES, FESTA E DASHURISE FESTA E PAJTIMIT

Arqipeshkvi i Dioqezes Shkoder-Pult Angjelo Masafra ka folur ne meshen e shenjte , te mbajtur ne Katedralen e Shen Shtjefnit ne Shkoder.

Masafra flet per historine e lindjes se Krishtit duke cituar pjese nga Bibla,ndersa nuk kane munguar mesazhet e dashurise e te paqes mes njerezve.

Masafra:Çdo njeri te jetoje me paqe ne shtepi e kudo , te jetoje ne paqe kudo ne bote.Këtë natë duhet të tejlakohet çdo vështirësi, urrejtje e mëri ndaj të tjerëve , duke hapur zemren per dashuri

Te jemi te gatshem te bejme gjeste te vogla bamiresi qe lirojne zemren nga urrejtet dhe gezojne zemrat e te tjereve.

Festa e Krishtlindjes eshte festa e se mires, festa e dashurise festa e pajtimit

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...