LORIK CANA MERR ÇMIMIN “O SA MIRË ME QENË SHQIPTAR”

Mbrëmjen e së hënës në pallatin e sportit ‘Asllan Rusi’ në Tiranë u festua 15-vjetori i krijimit të tifogrupit më të madh të kombëtares ‘Tifozëve Kuqezi’.

Mbrëmja ishte e mbushur me muzikë, hare, valle shqiptare dhe çmime. Në aktivitet morën pjesë anëtarë nga të gjitha trojet shqiptare, njerëz të medias dhe figura të njohura të sportit.

Në këtë 15-të vjetor të krijimit të tifo-grupit është vlersuar lart kontributi i Lorik Canës dhënë futbollit e në veçanti Kombëtares së Shqipërisë me çmimin “O Sa Mirë Me Qenë shqiptar”, që është slogani i Tifozave Kuqezi. Cana u përshëndet nga qindra tifozë kuqezi që ishin të pranishëm në këtë ceremoni mjaft emocionuese, teksa veshi edhe fanellën që iu dha, e cila është simbol i grupimit më të madh të mbështetësve të Kombëtares sonë.

Lorik Cana me Kombëtaren e Shqipërisë luajti 92 ndeshje dhe shënoi vetëm 1 gol. Po kush janë Tifozët Kuq e Zi? ‘TKZ’ u krijua në dhjetor të 2003 nga përfaqësues të diasporës shqiptare anë e mban botës me një qëllim; mbështetje ndaj kombëtares së futbollit dhe Jo vetëm saj.

‘TKZ’ ka marr pjesë dhe në shumë sfida në mbështetje të kuqezinjve në dëborë dhe shi, brenda dhe jashtë fushe me qëllim ndërgjegjësimin e kombit, ngritjen lart të figurës së shqiptarëve në sport e kulturë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...