MJEKËT E MBAJNË SEKRET! POR KJO ËSHTË METODA E THJESHTË QË LARGON ÇDO DHIMB.JE NË TRUP

Dhim.bja e nervit ishiatik ndryshon në intensitet, ama e dini se për shumë njerëz është e padurueshme dhe krijon probleme të mëdha në jetën e tyre.

Sakaq ecja apo ulja bëhet pothuajse e pamundur, duke parandaluar një person që vuan, të jetojë një jetë normale.

Ndërsa mjekësia mund të ndihmojë, ushtrimet natyrore adresojnë problemin rrënjësor.

E nëse vuani fizikisht, provoni këtë trik përpara se të shkoni në shtrat.

Ja cfarë ju nevojitet:

10 litra ujë që është i nxehtë, por është ende i durueshëm dhe nuk do të djeg në këmbë
1 litër uthull molle
1/2 filxhan me kripë
Ja përshkrimi:

Mbushni një enë të madhe me ujë të nxehtë, uthull dhe kripë.
Lëvizni këmbët derisa kripa të tretet.
Mbani këmbët tuaja derisa uji të fillojë të ftohet.
Ngrini këmbët tuaja nga ena, me kujdes pastroni ato dhe shkoni në shtrat, duke u siguruar që këmbët tuaja të qëndrojnë të ngrohtë gjatë gjumit.
Shmangni ecjen zbathur kur të zgjoheni. Në vend të kësaj, vishni të dy çorape dhe shapka.
Nuk mund të vëreni një ndryshim shumë të madh pas herës së parë, por nëse e përsërisni procedurën çdo natë, duhet të vini re një ndryshim të madh së shpejti.

Më poshtë po ju tregojmë edhe një video ushtrimi 1-minutësh për t’i larguar dhim.bjet e nervit shiatik

Dhim.bjet e nervit shiatik me të vërtetë se janë të padurueshme dhe ua shndërrojnë tërë ditën në një kat.astrofë. Sikletin mund ta ndjeni kudo ku shtrihet ky nerv dhe zakonisht vetëm një pjesë e trupit preket nga këto dhim.bje.

Te disa njerëz, dhim.bjet e nervit shiatik e prezantojnë veten si dhim.bje të lehta dhe të zakonshme, por disa të tjerë kanë dhi.mbje të padurueshme dhe goditje intense.

Sidoqoftë, për t’i liruar këto dhim.bje, vetëm ndiqni hapat e mëposhtëm që shihen në video. Janë hapa të shpejt dhe të lehtë! Megjithatë, rekomandohet që paraprakisht të konsultoheni me doktorin për këto ushtrime.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...