SHKODËR, NIS ZBATIMI I PROJEKTIT PËR 15 REPORTAZHE

USAID dhe Ambasada Britanike në Shqipëri kanë përzgjedhur Shkodrën, Korçën dhe Gjirokastrën për të zbatuar projektin “Përmirësimi i Aftësive për shkrimin e reportazheve si dhe mbulimi i rajoneve që nuk gjejnë vend në median shqiptare”.

Gazetarët Klodiana Kapo dhe Fatos Baxhaku janë përzgjedhur si ekspertë të medias për të qenë trajnues për 15 reportazhe të cilat më pas do të botohen në librin përkatës.

Arsyeja ka nisur të zbatohet ky projekt me reportazhe fillimisht në qytete si Shkodra, Korça dhe Gjirokastra është për shkak të ndarjeve drastike të reporterëve të redaksive në Tiranë dhe atyre të qyteteve të ndryshme gjë e cila bën që mediat qëndrore të jenë larg njerëzve.

/star plus/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...