LEZHË, MESUES E NXËNËS BOJKOTOJNË MËSIMIN

Qe ne oren 8 te mengjesit nxenes dhe Mesues te Shkolles 9 vjecare “Marash Gjoni” ne Rrile te Lezhes, kishin vendosur që te mos zhvillonin mesim. Shkak u be mungesa e sobave dhe e druve per ngrohje .

Drejtoresha Lina Guri thote se nuk do te vazhdojme mesimin pa u instaluar sistemi i ngrohjes.

Mesuesit e kesaj shkolle shprehen se kane sjelle drun nga shtepia per tiu siguruar sadopak ngrohje femije, por kjo nuk eshte normale.

Nxenesit thone se kane shum ftohte ne klase, dhe se nuk mundemi te shkruajme ne klase, ndersa njeri nga fejet ka kerkese per motren qe e ka ne kopesht.

Stafi padagogjik si dhe drejtoresha e kesaj shkolle tregojne edhe mungesen e investime qe prej vitesh nuk eshte bere, ndersa kane investuar vete per lyrjen dhe sistemimin e klasave.

Situata ne shkollat e fshatit mbetet problematike sa i takon ngrohjes, ndersa ka probleme ne terrenet sportive, tualetet etj.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...