Gruas i hodhën 143 milion lekë në vend të pensionit

Nje histori interesante vjen nga Çerma e Lushnjes me protagoniste Hume Dashin, nje grua qe ka mbetur pa goje kur ka shkuar ne banke te terheqe pensionin.

Aty i bejne me dije se ne vend te pensionit prej 143 mije leke te vjetra, i kane hedhur 143 milionë lekë.

Ja rrefimi i gruas

Une i hoqa nga fshati ku i merrja leket e pensionit dhe i cova ne banke, atje pyes me ka ardhur apo jo pensioni? Ajo me thote, po ka ardhur. Me pyet sa vite ke pa e marre, sa merr? Me tha te ka ardhur nje shume e madhe sa te besh nje pallat.

Ajo tha bëhet fjalë me miliona. Do të jenë a 134 milionë, unë marr 143 mijë leke dhe janë miliona. Nuk e di si ka ndodhur, unë marr 134 mijë të vjetra.

Po ai më thotë firmos. Nuk dua asisoj ti marr ashtu. Nuk i du fare, fare, unë desha vetëm pensionin që më takon. Pse të rri për tre muaj. Unë jam me veshka, stomak”- tha ajo

A je mirë nga mendja? – e pyet gazetari

Opo ti marrë kushdo, unë nuk i dua. Hallin ato që e kanë bërë gabnimin nuk e di ti tërheqin prapë, unë dua pensionin tim”- thotë Hume Dashi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...