Bllokimi i rrugëve/Rama: Çfarë borxhi ju kanë juve qytetarët?

Kryeministri Edi Rama komentoi sërish protestën e studentëve. Ata vendosën që të përshkallëzojnë protestën duke u zhvendosen në nyjet kryesore të Tiranës, si Zogu i Zi dhe 21 Dhjetori. Rama thotë se kjo është instruktuar nga opozita.

“A mund t’ju pyes juve që ju mësojnë Doktorresha dhe Artisti të bllokoni rrugët e qytetit e dyert e fakulteteve, ndërkohë që mbani bllokuar rrugën e

Dialogut, duke iu hedhur në fyt me sharje e akuza atyre që duan Dialog: Po çfarë borxhi ju kanë juve qytetarët e studentët e tjerë?”, shkruan Rama në twitter.

Aktualisht një pjesë e studentëve vazhdojne të qendrojnë tek Kryeministria, një pjesë kanë bllokuar Zogun e Zi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...