SHKODËR, KUPA NË TAEKWONDO

Shkodra ka qenë qyteti ku është zhvilluar Kupa e Shqipërisë në sportin e Taekëndosë. Ky aktivitet u organizua në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” në qytetin e Shkodrës, ku morën pjesë sportistë nga të gjitha qarqet e vendit.

Eljon Puka, trajner i ekipit të Vllaznisë në sportin e Taekëondo bën me dije se ekipi shkodran merr pjesë me 40 sportista në këtë kampionat.

Eljon Puka shton se ekipi i Vllaznisë punon intensivisht për arritjen e objektivave dhe se brezi më i përgatitur është mosha e vogël e fëmijëve.

Teakë ondo është një sport, që po grumbullon rreth vetes gjithmonë e më shumë sportistë.

Pjesë e këtij kampionati u bënë më shumë se 300 sportistë nga e gjithë Shqipëria. Ndërkohë, në shkurt të vitit 2019 do të zhvillohet Kampionati Ndërkombëtar i Taeëkondos në Malin e Zi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...