BASKET FEMRA, VLLAZNIA HUMB 60-81 ME TIRANËN

Vllaznia në basketbollin e femrave ka humbur 60-81 ndaj Tiranës në ndeshjen e luajtur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”.

Pavarësisht përpjekjeve vajzat kuqeblu nisur edhe nga mungesat nuk kanë arritur që të triumfojnë në këtë përballje. Për trajnerin Bledar Gjeçaj humbja me një ekip si Tirana është e justifikuar

Ajo që i mungon vajzave të reja të Vllaznisë është eksperienca. Brenda dy viteve trajneri Gjeçaj shpreson që me këtë ekip të fitojë ndonjë trofe

Vllaznia humbi 13-21 periodën e parë, 13-17 të dytën, 19-21 periodën e tretë dhe 15-22 10 minutëshin e fundit duke bërë që Tirana të fitojë 81-60.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...