QEVERIA TURKE INVESTIME ANTIPËRMBYJE NË SHKODËR

Ambasadori Turqisë në Shqipëri Murat Ahmet Yoruk ka zgjedhur bashkinë e Shkodrës në kuadër të turit që po zhvillon në vendin tonë.

 

 

Diplomati u prit nga kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, e cila pas urimit të mirëseardhjes, i ka bërë një prezantim të shkurtër të bashkisë dhe të shërbimeve që ajo ofron për qytetarët.

 

 

Ndërsa vetë ambasadori turk u ndal tek disa pika investme kyce të cilat shumë shpejt pritet që të realizohen nga qeveria Turke në Shkodër,

 

 

sic është restaurimi i Xhamisë së Plumbit, restaurimi i Hamamit, investim në lidhje me masat antipërmbytje si dhe financimin e një qëndre multifunskionale

 

 

Republika e Turqisë gjatë kohës së përmbytjeve ndihmës ka ofruar ndihma ushqimore për mijëra persona të prekur nga përmbytjet në Qarkun e Shkodrës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...