SHKODRA NË PROTESTË KUNDËR QEVERISË

Kjo është protesta e qytetarëve dhe aktivist të PD e cila nisi edhe në Shkodër ashtu si në shumë qytete të tjera të Shqipërisë

 

 

. Protestuesit u mblodhën në orën 16:00 në hyrje të qytetit duke lëshuar thirrje kundër qeverisë dhe duke bllokuar rrugën për afro një orë.

 

 

Protestuesit treguan se arsyet e tyre janë të shumta ndaj kërkojnë largimin e qeverisë

 

 

Pas bllokimit të rrugës protestuesit marshuan në rrugët kryesore të qytetit duke iu bërë thirrje edhe të tjerëve që t’i bashkohen kësaj proteste për të mbërritur tek prefektura e qarkut Shkodër.

 

 

Një xham i prefekturës u thye nga një gur i lëshuar nga protestuesit por nuk pati incidente të tjera.Pas pak minutash qëndrim tek prefektura e qarkut Shkodër protestuesit u shpërndan ndërsa të marten, më 11 tetor në ora 16:00 protesta në Shkodër do të vijojë sërish.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...