BASKET, PRESIDENTI XHAFERRI: TË RIKTHEJMË LAVDINË

Vllaznia në basketbollin e meshkujve mori fitoren e parë ndaj Tiranës duke i mundur bardheblutë në shifrat 78-70 dhe për këtë sukses të parë në këtë kampionat president ii sapoardhur Alban Xhaferri është i kënaqur ndërsa shprehet se do të bëjë maksimumin për këtë ekip

 

 

Presidenti Xhaferri shprehet se ka vendosur që të kontribuojë për basketbollistët e Vllaznisë falë pasionit që ka.

 

 

Objektiv momental është mbijetesa e kësaj skuadre dhe më pas një plan për ta shpallur kampion

 

 

Vllaznia ndeshjen e radhës do ta ketë me ekipin kryesues të Partizanit nga ku kërkohet një rezultat pozitiv edhe pse është e vështirë për shkak të ekipit që kanë kryeqytetasit dhe dominimit të tyre deri më tani.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...