DERBI DINAMO-VLLAZNIA, SHKODRANËT DUAN FITOREN

Në derbin e Kategorisë së Parë me Dinamon, Vllaznia shkon në këtë transfertë për të marrë fitoren. Një gjë të tillë e thotë trajneri i kuqebluve Hasan Lika.

 

 

Takimin me Dinamon trajneri i Vllaznisë e cilëson si të rëndësishëm për vetë faktin se ekipi blu bën pjesë në tri skuadrat që kryesojnë tabelën e klasifikimit.

 

 

Dinamo po organizohet me tifozë në përballjen me Vllaznisë dhe për trajnerin Lika kjo është normale duke parë rëndësinë e kësaj ndeshje dhe historinë e dy klubeve.

 

 

Ndeshja Dinamo-Vllaznia do të luhet në kryeqytet me 9 dhjetor në ora 14:00, një përballje e cila mund të vendos shumë për të ardhmen e të dy ekipeve të cilat synojnë këtë sezon bashkë me një kundërshtar si Erzeni daljen në Superligë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...