SHKODËR, DITA E DYTË E PROTESTËS SË STUDENTËVE

Studentët e universitetit të Shkodrës në ditën e dytë të protestës për disa kërkesa të tyre kanë qenë më të shumtë në numër se një ditë më parë.

 

 

Ata u mblodhën tek sheshi 2 prilli në Shkodër ashtu si 28 vite më parë duke kërkuar të drejtat e tyre. Gjatë protestës studentët kënduan himnin kombëtar.

 

 

Studentët për të dhënë një tjetër mesazh u ulën këmbëkryq kur po protestonin. Pas më shumë se dy orësh studentët të gjithë bashkë marshuan në rrugët kryesore të qytetit duke i kërkuar të rinjve dhe qytetarëve të tjerë që t’i bashkohen kësaj proteste.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...