PROTESTA E STUDENTËVE, BASHKOHEN PEDAGOG DHE PRINDËR

Në protestën e studentëve në Shkodër u bashkuan edhe pedagog dhe qytetarë të thjeshtë në mbështetje të tyre.

 

 

Arben Prendi, pedagog i letërsisë në fakultetin e shkencave shoqërore tha se studentët duhet të shtojnë edhe disa kërkesa të tjera siç është heqja e mesatares 7 për regjistrimet e reja sepse po mbyllen degë të ndryshme.

 

 

Në protestë erdhën edhe disa prindër duke mbështetur studentët dhe duke bërë thirrje që të vijnë të gjithë në shesh.

 

 

Protesta e studentëve të universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi” do të vijojë edhe gjatë 8 dhjetorit që si për ironi të fatit përkon me Ditën Kombëtare të Rinisë dhe po cilësohet si “Dhjetori i Dytë”,

 

 

referuar 28 viteve më parë kur ishin studentët ata që rrëzuan sistemin e atëhershëm monist.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...