STREHIMI, ADEMI: 6 VITE PA INVESTIME NGA ENTI I BANESAVE

Në sallën e këshillit bashkiak të Shkodrës është zhvilluar dëgjesa publike për projektbuxhetin e 2019-ës. Gjatë diskutimeve një prej problemeve është ajo e strehimit.

 

 

Duke iu përgjigjur një qytetareje kryetarja e bashkisë Voltana Ademi tha Enti i Banesave ka 6 vite që nuk ka sjellë asnjë qindarkë.

 

 

Një shqetësim është edhe punësime për nënat me fëmijë jetim.

 

 

Në fillim të dëgjesës publike kryebashkiakja Ademi tregoi për rëndësinë që ka buxheti i 2019-ës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...