Djali yt të ka zgjedhur ty që të jesh nëna e tij

Një fëmijë ju zgjedh të jeni nëna e tij… Një dëshmi me shkrim, një letër, një akt dashurie që një nënë i lë djalit të saj.

Është e vërtetë, konceptimi është një udhëtim në të cilin shpirtrat kalojnë nëpër përvoja që nuk mund të mbahen mend dhe janë ato që krijojnë një lidhje mes nënës dhe fëmijës shumë kohë përpara lindjes.

Mëmësia është një përvojë unike dhe një fëmijë, i rritur në barkun tënd, është i etur të takohet dhe të të bëjë jashtëzakonisht të lumtur, sepse ai ndjehet njësoj si ty.

“Një ditë, si sot, erdhe në botë dhe nuk kisha fjalë të mjaftueshme për të thënë gjithçka ishte kjo përvojë, të gjitha emocionet dhe ndjenjat që më kanë pushtuar duke e ditur se keni qenë pjesë e mua.

Ti po rritesh në mënyrë të shpejtë, duke mbajtur të paprekur atë aspekt që përmban pafajësinë, dëshirën për të zbuluar botën dhe mbi të gjitha aq shumë dashuri.

Po rritesh vetëm sepse unë, si nënë, po rritem me ty. Koha jote është e imja, përparimi yt dhe hapat e parë janë të miat. Ti vazhdoni rënkon, mes gabimeve dhe rënieve, por ne jemi së bashku. Unë dua që ti të mbash mend gjithmonë, më shumë se çdo gjë tjetër, se qëllimi i jetës time nuk është gjë tjetër veçse të jesh i lumtur.

Në jetën tënde do të hasësh çdo gjë; trishtimin dhe lumturinë, por vetëm ti vendos se si do të jetosh, çfarë do të marrësh me vete dhe çfarë do të lësh.

Bëje ditën gjithmonë pozitive, jeto çdo moment, pa menduar për nesër. Mos e humb kohën në gjithçka që vjedh paqen tënde. Bëj atë që e bën shpirtin tënd të lumtur dhe pjesa tjetër do të vijë në përputhje me rrethanat.

Mos u mbështet tek asgjë, ose askush, energjia krijuese shtrihet brenda jush, duke u bërë i vetëdijshëm për të, ju keni gjithçka.

Mendo në një mënyrë të bukur dhe jeta jote do të jetë kështu, ai që jeton në mendjen tënde do të bëhet përfundimisht pjesë e jotja, jo vetëm në mendime, por edhe në përvojat tuaja.

Herë pas here dëgjo zërin tënd të brendshëm, aty mund të sqarosh çdo dyshim që mund të lindë. Ji mirënjohës, është mënyra më e mirë me të cilën mund të përballemi me jetën, sa më shumë të falënderoni për bekimet tuaja, aq më shumë do t’ju vijnë. Faleminderit, kjo është mënyra më e mirë për të kërkuar.

Unë të dua mbi gjithçka, pa kushte, pa marrë parasysh se çfarë bën ose nuk bën. Unë jam pafundësisht mirënjohës për jetën që më dha mundësinë të jem një nënë dhe mbi të gjitha të jem nëna jote.

I vlerësoj dhe respektoj marrëveshjet tona… ato që janë gdhendur në zemrat tona“.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...