SHKODËR, PANAIR PËR FESTËN E SHËN KOLLIT

Në kuadër të festës së Shën Kollit, në pedonalen e qytetit të Shkodrës është hapur panairi i punimeve artizanale nga artizanët dhe zejtarët e qarkut Shkodër, por jo vetëm.

 

 

Panairi do të qëndrojë i hapur gjatë dy ditëve të festës së Shën Kollit, për të pritur të gjithë qytetarëtqë janë të interesuar të blejnë produkte bio. Artizanët shkodranë e shohin panairin si një mundësi të mirë promovimi të punës së tyre.

 

 

Çdo muaj zhvillohen panaire me punime artizanale nga Shoqata e Artizanëve e qarkut Shkodër. Aktivitete të tilla janë prezente në çdo datë të shënuar të muajit. Përmes panairit të gjithë artizanët synojnë të mbajnë gjallë traditën dhe kulturën e vjetër të vendit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...