SHKODËR, RRETH 1500 INVALID DO TË MBESIN PA SHËRBIM URBAN

Invalidët në qytetin e Shkodrës, nuk do munden të përdorin shërbimin urban duke nisur nga java tjetër. Këtë e bën me dije shefi i transporit urban Afrim Dervishi.

 

 

Sipas tij, institucionet përgjegjëse nuk kanë kryer pagesën që i takon prej 4 vitesh, ndaj shprehet se asnjë invalid nuk do mund të përdorë shërbimin urban deri në momentin që situata të marrë zgjidhje.

 

 

Gjina Ndou, kryetarja e Shoqatës së Paraplegjikëve dhe Tetraplegjikëve në Qarkun Shkodër, shprehet se kjo është një padrejtësi që po i bëhet invalidëve, pasi nuk janë të përfshirë në këtë çështje.

 

 

Ndou u bën thirrje institucioneve kompetente që të mbajnë përgjegjësi për veprimet e tyre, në të kundërt çështjen do ia kalojë Prokurorisë.

 

 

Edhe më parë ka patur probleme të tilla me transpotin urban në qytetin e Shkodrës. Ndërkohë, ditën e enjte pritet të zhvillohet takimi i Afrim Dervishit dhe Gjina Ndout me përfaqësues të institucioneve përgjegjëse në Shkodër, për zgjidhjen e këtij problemi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...