5 jetë të shpëtuara, mjeku: 5 zemra të çliruara në ditën e çlirimit

Ditën e sotme në QSUT janë shpëtuar 5 jetë, pasi 5 ndërhyrje kirurgjikale në zemër janë kryer me sukses.

“Live nga salla e hemodinamikës së QSUT, ku me rastin e ditës së çlirimit kemi çliruar zemrën e 5-të nga infarkti akut i miokardit… Falenderime stafit për punën e papërtuar dhe të shkuara 5 jetëve të shpëtuara ditën e sotme…

 

Këto jetë të shpëtuara dhe mijëra të tjerave që kemi shpëtuar kët vit ja dedikojmë dëshmorëve të lirisë… Atyre djemve dhe vajzave që dhanë gjithçka për atdheun që ne sot gezojmë…“, shkruan mjeku Taulant Gishto.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...