SHESHE TË TËRA TË NEW YORKUT STOLISEN ME FLAMUJ KOMBËTAR

Në prag të festes së Flamurit përveç organizmave dhe manifestimeve te shumta që do mbahen lagje dhe sheshe të tera janë stolisur me flamuj kombëtar. Shoqata plave-guciase

Fondacioni Plavë Guci sponsoroj vendosjen e flamujve në Brooklyn NY. Kjo u be e mundur fal angazhimeve institucionale të Mark Gjonaj, zyrtar i lart në Bashkinë e New Yorkut.

Si edhe vitin e kaluar vendosjen e flamujve në Brooklyn e bënë aktivistet e palodhshëm Shkumbim Hasangjekaj dhe Shkumbim Balidemaj.

Moti i ftohet dhe me shi të furishëm gjatë tërë natës nuk i ndaloj Shkumbimet që me vetmohem te pa shoq malësorët tanë gjerë në mëngjes të kryejnë me vullnet dhe përkushtim të pa shoq

stolisjen e shesheve të tëra me shqiponjën tonë dykrenare

Vlen për të theksuar se po ashtu edhe në Bronx është bërë vendosja e Flamujve kombëtar me angazhimin institucional të

Mark Gjonaj zyrtar i lart në Bashkinë e New Yorkut.

Esad GJONBALAJ.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...