Serish termet ne Shqiperi, lëkundjet me epiqender në Shkodër

Shqipëria është lëkundur nga një tjetër tërmet në orët e para të ditës së sotme. Lëkundjet me magnitudë 2.6 ballë janë regjistruar në orën 04:35:42, ndërsa epiqendra ka qenë rreth 11 kilometra në fshatin Dedaj në Shkodër.

Lëkundja ka qenë e lehtë dhe tërmeti është ndjerë pak në qytet dhe në zonat përreth, ndërsa nuk ka raportohet për dëme.

Në 13 nëntor një tërmet me magnitudë 5 ballë dhe epiqendër në Ulqin të Malit të Zi shkaktoi panik dhe frikë edhe në Shkodër, pasi u ndjenë shumë lëkundjet. Në muajt e fundit Shqipëria është lëkundur disa herë nga tërmetet nga veriu në jug.

Në muajt e verës u regjistruan disa tërmete në Gjirin e Lalzit dhe në Mat ku u dëmtuan shumë banesa.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...